AKTUALNIE PROWADZIMY ZAPISY NA:

PROGRAM WARSZTATU
SAMOOBRONY DLA KOBIET BĄDŹ BEZPIECZNA

Nasz kurs samoobrony dla kobiet jest przeznaczony dla wszystkich Pań niezależnie od wieku oraz warunków fizycznych. Osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą opiekuna prawnego.
Co zrobić, żeby nie doszło do ataku i co robić, kiedy już do niego dojdzie? Spodziewaj się niespodziewanego i weź bezpieczeństwo w swoje ręce! Warsztat został stworzony specjalnie dla Pań niezależnie od wieku!
 
Jak to śpiewał Eugeniusz Bodo „Słaba płeć, a jednak najsilniejsza, Słaba płeć, a jednak najmocniejsza”. Niestety w świadomości kobiet nadal panuje przeświadczenie o własnej słabości. Badania i statystyki jednoznacznie pokazują, że kobiety które podjęły próbę obrony w trakcie napadu, w znakomitej większości osiągnęły zamierzony cel oraz znacznie szybciej doszły do równowagi psychicznej po napaści.
 
„Bądź bezpieczna” to warsztat samoobrony dla kobiet którego celem jest przekazanie fundamentalnych zasad bezpieczeństwa osobistego. Uczymy prostych podstawowych technik i zachowań, które pomogą wyjść obronną ręką z wielu sytuacji. Na warsztatach skupiamy się na prewencji napaści, kradzieży, gwałtu, rozwoju poczucia własnej siły oraz wartości bojowej, umiejętności wczesnego dostrzegania sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

CELEM WARSZTATU BEZPIECZEŃSTWA I SAMOOBRONY DLA KOBIET „BĄDŹ BEZPIECZNA” JEST:

PROGRAM ZAWIERA TAKIE ZAGADNIENIA JAK:

• nauka technik atakowania: podstawowymi ciosami oraz kopnięciami zmodyfikowanymi pod kątem
skutecznego zastosowania ich przez kobiety
• nauka stosowania najprostszych dźwigni,
• znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka, czyli te które powinny być atakowane w pierwszej
kolejności w sytuacji samoobrony,
• naukę technik obrony przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, obchwytami tułowia, atakami kiedy kobieta znajduje się na ziemi oraz innymi sytuacjami zagrożenia które najczęściej zdarzają się kobietom w różnych miejscach (ulica, winda, schody , teren leśny),
• tematyka psychologicznych aspektów samoobrony (panowanie nad stresem, trzeźwość umysłu podczas obrony),
• tematyka prewencji (rozpoznawanie zagrożeń, unikanie miejsc niebezpiecznych, zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, wczesna reakcja),
• postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia,
• widzenie peryferyjne (poszerzenie pola widzenia)
• wykorzystanie do obrony przedmiotów które znajdują się w pobliżu
• podstawy psychologii agresji,
• techniki i taktyka obrony w pomieszczeniach zamkniętych,
• obrona i taktyka walki przy próbie gwałtu,
• poprawa ogólnej sprawności fizycznej

CO DOSTAJESZ W RAMACH WARSZTATU SAMOOBRONY DLA KOBIET "BĄDŹ BEZPIECZNA"?

KOSZT WARSZTATU SAMOOBRONY DLA KOBIET "BĄDŹ BEZPIECZNA" :

300 zł płatne przelewem przed rozpoczęciem kursu

ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE:

1.Jeśli jesteś zainteresowana prosimy o rezerwację miejsca poprzez wypełnienie formularza: https://forms.gle/XgfnCLvk3QeXLnvm6

2. Po dokonaniu rezerwacji w mailu zwrotnym otrzymasz informację o danych do płatności. Kurs rusza po uzbieraniu grupy minimum 10 chętnych Pań. W przypadku gdy nie uzbierania się grupa pieniądze zostaną zwrócone na konto z którego dokonano przelewu. W razie rezygnacji przed lub w trakcie trwania kursu opłata za kurs nie będzie zwracana (można ją przenieść na innego uczestnika).

3. Najpóźniej 3 dni przed kursem otrzymasz maila z informacjami organizacyjnymi.

4. Przyjdź na zajęcia i wyciągnij z nich jak najwięcej dając z siebie wszystko – od tej pory Twoje poczucie bezpieczeństwa będzie zależeć od Ciebie.